Jedna od najvećih prednosti esDnevnika jeste direktno štampanje svedočanstva iz esDnevnika. Nema podešavanja štampača, ne postoji greška „prepisivanja“ ocena i drugih podataka iz dnevnika u svedočanstvo. Štampanje svedočanstava sa svim pripremama traje maksimalno 30 minuta po odeljenju.

Moram da kažem kako razvojni tim „ima sluha“ za predloge koji dolaze iz škola u cilju poboljšanja funkcionalnosti sistema. Sve pohvale, nadam se da će da nastave tako a i tehnička podrška je odlična. U veoma kratkom vremenskom intervalu pruža pomoć korisnicima.

Prednosti elektronskog (esDnevnika), koje uočene u našoj školi nakon primene u šk.2017/2018. i u šk.2018/2019. godini mogu se podeliti na:

Prednosti esDnevnika u odnosu na klasični (štampani, papirni) dnevnik, za učenike
Prednosti esDnevnika u odnosu na klasični (štampani, papirni) dnevnik, za nastavnike
Elektronski dnevnik je mnogo pregledniji i „uredniji“ u odnosu na klasični dnevnik. Korišćenje elektronskog dnevnika je povećalo digitalne kompetencije nastavnika u našoj školi.
Prednosti esDnevnika u odnosu na klasični (štampani, papirni) dnevnik, za odeljenjske starešine
Prednosti esDnevnika u odnosu na klasični (štampani, papirni) dnevnik, za roditelje
Prednosti esDnevnika u odnosu na klasični (štampani, papirni) dnevnik, za pedagoško-psihološku službu

Sve relevantne podatke o učenicima pedagoško-psihološka služba ima u realnom vremenu, što im omogućava da na vreme uoče potencijalne probleme i rade na njihovom rešavanju.

Skola
Prednosti esDnevnika u odnosu na klasični (štampani, papirni) dnevnik, za rukovodstvo škole
Prednosti esDnevnika u odnosu na klasični (štampani, papirni) dnevnik prilikom pravljenja različitih izveštaja

Biljana Jovanović-Glavonjić